פרופ' משה איילון - עד מומחה, נותן יעוץ וחוות דעת משפטיות בנושאים של פגיעות ספורט ופגיעות בעבודה
יעוץ בנושא גורמי סיכון לפגיעות שלד-שריר | 
לפרטים נוספים ויצירת קשר, נייד: 054-6699818 דוא"ל: m-ayalon@013.net

פרופ' משה איילון
       מומחה לביומכניקה

ayalon-biomech.com

דף הבית >> דוגמאות לחוות דעת משפטיות
 
התובעת נפלה ברחוב כתוצאה מבור במדרכה ושברה את קרסולה. היא סובלת ממגבלה בהליכה בגלל כאבים בכף הרגל ובנוסף היא סובלת מכאבי גב תחתון המגבילים את תנועתה. התובעת עבדה לפני פציעתה כאחות בבית חולים. 
חוות הדעת באה לענות על השאלות: האם פציעתה של גורמת לשינויים בתבנית ההליכה? במידה ויש שינויים, מה משמעותם מבחינה תפקודית והאם תלונותיה ניתנות להסבר על ידי הממצאים?
התובע עבד במשך 14 שנים כאורז, פורק ומעמיס קופסאות של פרחים. האיש נפגע בגב התחתון. 
חוות הדעת באה לענות על השאלות: מהו המשקל המרבי המומלץ להרמה בתנאים שעבד התובע בזמן עבודתו? מה היחס בין המשקל אותו הרים התובע במהלך עבודתו לבין המשקל המרבי המומלץ על פי תנאי עבודתו? 
התובעת נפגעה בתאונת דרכים במפרק הירך. מאז התאונה היא סובלת מכאבים במפרק זה. לדבריה קיים כל הזמן כאב עמום שמתגבר והופך לנקודתי לאחר ישיבה ו/או עמידה ממושכת. הכאבים מפריעים לה בעבודתה כרופאת שיניים והיא אינה מסוגלת לעבוד פרקי זמן ממושכים. 
חוות דעת זו באה לענות על השאלה: מה הגורמים הביומכניים העשויים להסביר את תלונותיה על כאבים במפרק הירך בזמן ישיבה ממושכת ומה משמעותם מבחינת עבודתה. חוות הדעת באה לקשור בין תנוחת עבודתה של התובעת כרופאת שיניים לבין הגורמים הביומכניים הגורמים לכאביה.
מאבטח התבקש לערוך ריצת אימון כשרק גרביו לרגליו. הריצה התבצעה באולם מרוצף במרצפות חלקות. התובע נפל ונפגע בידו. 
חוות הדעת באה לענות על השאלה האם ריצה עם גרביים מגדילה את הסכנה להחלקה. חוות הדעת מתייחסת למקדמי חיכוך נמדדים בין הגרב והמרצפת והשוואתם לתקן מומלץ.

בדף זה מוצגות מספר דוגמאות לחוות דעת משפטיות ועדויות מומחה שניתנו על ידי פרופ' איילון בנושאים של פגיעות ספורט ותאונות עבודה: